W zarządzie zasiadają reprezentanci ze wszystkich gmin, zaangażowani w działalność w organizacjach pozarządowych oraz pracę w lokalnym samorządzie. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami finansowanymi z funduszy unijnych (EFRROW, EFS, EFRR). Wszyscy oni od kilku lat związani są z LGD i programem Leader.
Pracownicy biura LGD mają bogatą wiedzę i doświadczenie w stosowaniu podejścia LEADER, poczynając od 2005 roku w ramach I Schematu Pilotażowego Programu LEADER, także w projektach z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracownicy biura posiadają doświadczenie m.in. w szkoleniu, doradztwie, promowaniu, sieciowaniu współpracy, aktywizacji lokalnej społeczności. Nowo zatrudnieni pracownicy biura muszą spełniać wymagania określone w opisie poszczególnych stanowisk pracy. Wymagania wobec pracowników biura są adekwatne do przewidzianych dla nich obowiązków, a podział zadań jest odpowiedni do wdrażania wielkofunduszowej LSR.
Jednak nowe programy wdrażane w ramach LSR wymagają od osób zaangażowanych we wdrożenie LSR dużej wiedzy specjalistycznej i stałe zdobywanie wiedzy w zakresie aktualnych aktów prawnych i wytycznych. W związku z tym konieczny jest stały proces kształcenia personelu biura LGD i członków Rady LGD jako organu decyzyjnego, do którego wyłącznej kompetencji należy ocena i wybór „operacji” (projektów) dofinansowanych ze środków LSR Ziemia Gotyku.
Plan szkoleń z dnia 23.12.2015 do pobrania
Plan szkoleń z dnia 13.10.2016 do pobrania
Plan szkoleń z dnia 10.04.2017 do pobrania